Product added

O NÁS

O NÁS

Zhotovení uměleckých předmětů z bronzu, kabinetní plastika, malé architektonické formy. Vyrábíme umělecké předměty z barevných a drahých kovů. Jeden z největších podniků pro výrobu předmětů z bronzu.

Tradice řemeslníků

V palácovém interiéru 18. až 19. století patřila podstatná úloha svítidlům. I ted´ když se procházíme slavnostně upravenými palácovými sály, se zalíbením se díváme na překrásné lustry, lucerny, nástěnné lampy, svícny. Uchvacuje nás nekonečná rozmanotost jejich forem, konstrukcí a použitých materiálů – bronz, křišt´ál, barevné sklo, porcelán, ocel, mramor. Ruští mistři se podíleli svým velkým dílem na vytvoření umění osvětlovacích zařízení a dodali jim svůj zvláštní neopakovatelný ráz. Bohatství a rozmanitost forem ruských osvětlovacích těles, které se vytvářely v průběhu staletí. Jejich svéráznost, to všechno postavilo ruská osvětlovací zařízení do popředí mezi díly světového užitého umění.

Sortiment výrobků je velice rozmanitý jak podle forem tak podle slohů: svítidla a předměty interiéru v nejrůznějších slozích ( empír, baroko,rokoko, secese, art nouveau, maurský sloh).

Naše společnost se zúčastňovala restauračních prácí a obnovení osvětlovacích zařízení v palácích Petrohradu a Moskvy. Jsou to takové objekty jako Ruské muzeum, Šeremetevský palác, Jusupovský palác, Stroganosvký zámek, Mramorový zámek, Michajlovský zámek, Konstantinovský palác, Tauridský palác a četné další objekty v naší bohaté na historické a architektonické tradice zemi.

Velké zkušenosti a možnosti naší společnosti poskytují nám možnost vyrábět předměty z bronzu jakékoliv složitosti, at´ je to obrovský slavnostní lustr velikosti 3 až 5 metrů nebo krbové hodiny ve slohu Ludvíka XVI.

Vlastnosti společnosti

Svítidla a interiérové předměty mohou být vyrobeny podle individuálního návrhu s přihlédnutím k architektonickým zvláštnostem, slohu a vnitřnímu zařízení, vybavení a výzdobě interiéru a exteriéru. Když si vezměme za střed kompozice prostřední lustr, pak si můžeme vytvořit v jednotném slohu ucelené řešení celkového interiéru: nástěnná svítidla, hodiny, jiné předměty interiéru, dveřní kliky, garnýže na záclony, přiložky pro nábytek. Společnost má vlastní výrobu, která umožňuje si vybírat modely svítidel podle velikosti jakékoliv místností.

Suvenýry

Velká a drobná plastika

Exclusive

Suvenýry, stolní plastika, tématické série, sběratelské a muzejní předměty z bronzu.

České umělecké předměty z bronzu

Select your currency
EUR Euro